Skip to content

Biomaziva

Není nám lhostejné, jaký vliv mají naše produkty na životní prostředí. Proto se snažíme držet všech zásad udržitelného rozvoje a snažíme se myslet na ochranu přírody i nad rámec standardních povinností. Například jsme vyvinuli biomaziva – kompletní řadu speciálních olejů pro stroje a vozidla se ztrátovým mazáním. Ale i pro situace, kdy dojde k úniku oleje z motoru nebo jeho náhodnému vylití.  

Bio Lubricants

 

Co jsou biomaziva?

Jde o všechny druhy maziv, která se v přírodě rychle rozkládají a nejsou toxická pro člověka ani živočichy a rostliny. Jejich základem mohou být rostlinné oleje (např. řepkový) nebo syntetické estery vyrobené z modifikovaných recyklovaných olejů.

Hlavní výhody biomaziv:

 • rychlá biologická odbouratelnost,
 • minimální toxicita,
 • dobré mazací vlastnosti,
 • vysoký index viskozity,
 • prodloužení životnosti strojů.

Využití

Biomaziva jsou vhodná všude, kde by mohlo být ohroženo životní prostředí. 

Zejména pro:

 • Ztrátové mazání (řetězové oleje do pil, oleje do dvoutaktních motorů, prostředky a maziva uvolňující bednění).
 • Stroje, u nichž může dojít k nahodilému úniku (hydraulické oleje, oleje pro motory, převodovky, nápravy atd.).

Užití biomaziv doporučujeme obzvláště v blízkosti vodních toků a nádrží, v lesních porostech, na zemědělských půdách, ale například i v lomech.

Biomaziva a čistá voda
Voda je výzva. Úniky olejů je ohrožena snad nejvíce. Většinou totiž slouží i jako dopravní cesta, a proto je v denním kontaktu s řadou strojů. Ohrožují ji jak bagry, buldozery, jeřáby a další stavební technika na řekách a kanálech, tak plavidla.. Přepravní (tlačné remorkéry, traulery atd.) i rekreační (lodní motory, skútry atd.). Rizikem jsou rovněž zdymadla, vodní elektrárny a průmyslové objekty situované v blízkosti toků a nádrží. Skupina TotalEnergies nabízí kompletní škálu biomaziv vhodných pro tyto aktivity:

 • říční a pobřežní terénní úpravy,
 • vodní doprava a přeprava,
 • rekreační plavby,
 • provozování zdymadel a vodních elektráren.

Biomaziva a čistá půda
Stroje na zemní práce se používají v terénu. Na stavbách, v kamenolomech, při úpravách městských komunikací. Kdykoli může dojít k nahodilému rozlití motorového, převodového či hydraulického oleje a kontaminaci okolního prostředí s nedozírnými následky. Bereme ochranu životního prostředí vážně, proto nabízíme biomaziva vhodná pro stroje uvedených typů:

 • na zemní práce,
 • stavební,
 • těžní,
 • na čištění kanalizace.

Biomaziva a čisté hory
Provoz horských středisek se bez mechanizace neobejde. V lyžařských a dalších rekreačních areálech je však třeba dbát o ochranu přírody o to více, že jsou její krásy součástí relaxační nabídky návštěvníkům. Skupina TotalEnergies proto vyvinula sortiment biomaziv pro veškerá zařízení spjatá s turistickými službami: lyžařské vleky, sněhová děla, sněžné skútry, zařízení na úpravu sněhu a další.. Produktové řady zahrnují převodové a hydraulické oleje a také mazací tuky a oleje do dvoutaktních motorů.

 • stroje na údržbu sjezdovek,
 • lyžařské vleky,
 • sněžné skútry a terénní čtyřkolky,
 • zařízení na výrobu sněhu.

Biomaziva a čistá krajina
V lesním hospodářství a v zemědělství se maziva používají jak v malé mechanizaci (motorové pily, křovinořezy), tak ve strojích sloužících k těžbě dřeva (vyvážecí traktory, nakladače klád) a obdělávání půdy (traktory, kombajny). 
V případě nahodilého úniku se ztrátové mazání (motorové pily a dvoutaktní motory) či hydraulické a převodové oleje mohou stát zdrojem znečištění. Skupina TotalEnergies dodává biomaziva upravená speciálně pro lesní a zemědělskou mechanizaci, ale pro i přístroje užívané veřejností (křovinořezy, motorové pily)...

Registrujte se k odběru NEWSLETTERU!

A získejte to nejzajímavější ze světa TotalEnergies

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Všechny informace o ochraně osobních údajů najdete na https://www.totalenergies.cz/zasady-spravy-osobnich-udaju-cookies.

As part of the website and in accordance with the regulations on the protection of personal data, TotalEnergies, as data controller, processes your personal data such as your email address for the purpose of sending you our newsletter on the basis of our legitimate interest. Your data is kept for the duration of your subscription to our newsletter. In order to carry out the processing mentioned above, the data collected is only accessible to the site administrator and IT service providers. In accordance with the regulations in force, you have the right to access, rectify, delete your data, post-mortem directives and may also request the limitation of the processing. You also have the right to exercise your rights and ask us about the processing of your personal data by contacting [email protected] If, after contacting us, you feel that your rights are not being respected, you can submit a complaint to the competent supervisory authority. To find out more about the management of your data and your rights, please refer to the site's personal data and tracker charter.