Skip to content

Partnerství

Maziva musejí mít náskok před technologickými změnami, přizpůsobovat se mezinárodním normám a vyhovovat průmyslovým požadavkům. Aby tomu všemu dostála, vybudovala si skupina TotalEnergies silná partnerství s mezinárodními výrobci, mezi něž patří:

  

CITROËN

Partnerství skupiny TOTAL s francouzskou automobilkou CITROËN je skutečně historické. V roce 1968 začala skupina TOTAL vyvíjet mazivo pro CITROËN DS, které mělo vyřešit potíže při zážezích a problémy s nečistotami. Výsledkem týmové spolupráce, která trvá více než čtyřicet let, je výroba vysoce kvalitních maziv a bezkonkureční traťové rekordy v motorsportu. V dnešní době je partnerství těchto dvou společností na průmyslové a globální úrovni a vedle motorsportu pokrývá také technologie, obchod a školení.

PEUGEOT

Skupina TOTAL a společnost PEUGEOT jsou partnery od roku 1995 a vzájemnou důvěru potvrdily nedávno obnovením partnerských dohod. To nebylo žádným překvapením, protože maziva TOTAL jsou jedinou značkou, kterou francouzská automobilka schválila pro všechny svoje modely. Proč? Protože naše cíle jsou identické. Výzkumníci ze skupiny TOTAL a PEUGEOT vyvíjejí maziva budoucnosti: Oleje, které umožňují stále vyšší výkon paliva a jsou čím dál vstřícnější k životnímu prostředí.

MAZDA 

Skupina TOTAL je evropským partnerem MAZDA Motor Corporation v oblasti maziv od roku 2003. Společně vyvinuli sortiment olejů MAZDA Original Oil pro vozy MAZDA. U každého modelu splňují tyto oleje veškeré požadavky týkající se kvality a záruční doby. Sortiment je však zároveň navržen specificky pro novou přelomovou technologii společnosti MAZDA zvanou SKYACTIV.

KIA

V roce 2011 uzavřely korejská automobilka KIA Motors Corporation a skupina TOTAL dohodu o pětileté mezinárodní spolupráci.* Skupina TOTAL se stala doporučeným partnerem pro KIA v prodeji maziv napříč všemi sítěmi poprodejního servisu v určených zemích. Skupina TOTAL je též hlavním dodavatelem motorového oleje pro první plnění v továrnách KIA a HYUNDAI po celém světě.

* Platí pro celý svět s výjimkou Evropy a Jižní Koreje.

Great Wall Motors

V únoru 2012 podepsala skupina TOTAL mezinárodní dohodu s čínským GREAT WALL MOTORS. Je oficiálně doporučeným partnerem GREAT WALL MOTORS pro jeho klíčové trhy. Partneři kladou důraz na základní hodnoty profesionality, odbornosti a zaměření na zákazníka. Partnerství posiluje dva společné cíle: Růst podílu obou společností na čínském trhu a jejich přítomnosti na globálním trhu a spolupráci na vývoji vysoce kvalitních produktů a služeb, které vycházejí vstříc požadavkům motoristů.

DAF

Vztahy se společností DAF započaly s prvními dodávkami záběhových olejů od Fina Netherlands na začátku 90. let. Toto technicko-obchodní partnerství s nizozemským výrobcem nám pomohlo stát se dodavatelem číslo jedna pro první plnění a hlavním dodavatelem v evropském programu společnosti DAF pro maziva do servisní sítě (Genuine After Market Lubricant).

ZF

V roce 2007 zahájili skupina TOTAL a německý dodavatel automobilů ZF vývoj vysoce kvalitního maziva určeného pro silně namáhané manuální převodovky. V roce 2010 byl náš produkt schválen společností ZF pro výměnný interval oleje 540 000 km. Nyní jsme oficiálním dodavatelem prvního plnění, stejně jako vybraným dodavatelem pro servisní plnění.

Scania

Skupina TOTAL a švédský automobilový výrobce SCANIA spolupracují na vývoji maziv, která jsou navržena speciálně pro nákladní automobily a autobusy.

Renault Trucks

Spolupráce mezi skupinou TOTAL a francouzským RENAULT TRUCKS začala v roce 1979 při vývoji produktové skupiny olejů Renault Trucks Oils (RTO). Společnosti prodloužily partnerskou smlouvu až do ledna 2016. Týká se všech přičleněných organizací, kde RENAULT TRUCKS a skupina TOTAL vykonávají své komerční aktivity.

CLAAS

Skupina TOTAL a německý výrobce zemědělských strojů CLAAS jsou spojeni od roku 2005 tím, že pokračují v partnerství započatém mezi společnostmi ELF a Renault Agriculture. Po čtyřech letech úspěšné spolupráce obnovili v roce 2009 CLAAS a TOTAL partnerskou smlouvu. Společnost CLAAS, světová jednička v zemědělských strojích, doporučuje vybranou řadu našich maziv v každém svém manuálu údržby.

TOTAL logo

 

Značka ELF je zaměřená na výkony. Její vášeň se projevuje tak, že značka je již po desetiletí zapojena v motorsportu a historických partnerstvích s mezinárodními výrobci a výzkumnými týmy, k nimž patří:

RENAULT

ELF vyvíjí pro RENAULT produkty na zakázku od roku 1968 a disponuje dvěma týmy, které se zabývají výzkumem a vývojem a jsou určeny výhradně pro partnera. To znamená, že schválená maziva ELF jsou k dispozici ve většině distribučních sítí společnosti RENAULT po celém světě. První tým sídlí v CRES (výzkumném centrum ELF v Solaize ve Francii). Druhý je permanentně na telefonu na závodních okruzích, během Grand Prix a při privátních testovacích akcích. Oba týmy používají velmi pokročilé studie a analýzy vedoucí k technickým řešením navrženým pro vítězství.

Naše technické partnerství, právě tak inovativní jako kreativní, již přineslo sérii celoživotních převodových olejů pro převodovky RENAULT a motorové oleje šetrné k palivu. Naši inženýři a týmy ve výzkumných laboratořích jsou neustále ve spojení. Toto know-how sdílené společnostmi RENAULT a ELF je vždy stimulováno výzvami, které motorsport přináší, a umožňuje nám společně předjímat technologické požadavky nových způsobů pohonu.

DACIA

DACIA, jedna z obchodních značek společnosti RENAULT, doporučuje výhradně maziva od ELF. ELF a DACIA spolupracují na zdokonalení výkonu vašeho vozu. Maziva ELF se doporučují též pro značky Logan, Sandero, Duster a Lodgy, které profitují z technologií ELF vyznačujících se proslulou spolehlivostí.

KAWASAKI

ELF a KAWASAKI pracují na návrhu maziv pro motocykly a KAWASAKI oficiálně doporučuje značku ELF.

NISSAN

ELF a NISSAN jsou průmyslovými a výzkumnými partnery, kteří spolupracují na technologických inovacích. Nissan Genuine Oils jsou v Evropě jedinečné díky svému složení, navrženému společností ELF a schválené Nissanem. V roce 2012 došlo k rozšíření evropského poprodejního partnerství mezi společnostmi Nissan a Elf. Díky Nissan Genuine Oils bude váš Nissan dlouhodobě odvádět nejlepší výkon.

NISSAN Genuine Oil od ELF

Motorový olej Nissan je schválený a doporučený společností Nissan Japonsko pro všechny její benzinové a naftové motory. Nissan Genuine Oils jsou vysoce kvalitní produkty navržené tak, aby vyhovovaly nárokům vozů Nissan. Jejich optimalizovaná viskozita redukuje tření při startu a opotřebení při nízkých teplotách, čímž umožňuje řidičům, aby se těšili z nejlepšího výkonu a úžasně se zvyšující délky životnosti svých vozů.

 

Registrujte se k odběru NEWSLETTERU!

A získejte to nejzajímavější ze světa TotalEnergies

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Všechny informace o ochraně osobních údajů najdete na https://www.totalenergies.cz/zasady-spravy-osobnich-udaju-cookies.

As part of the website and in accordance with the regulations on the protection of personal data, TotalEnergies, as data controller, processes your personal data such as your email address for the purpose of sending you our newsletter on the basis of our legitimate interest. Your data is kept for the duration of your subscription to our newsletter. In order to carry out the processing mentioned above, the data collected is only accessible to the site administrator and IT service providers. In accordance with the regulations in force, you have the right to access, rectify, delete your data, post-mortem directives and may also request the limitation of the processing. You also have the right to exercise your rights and ask us about the processing of your personal data by contacting [email protected] If, after contacting us, you feel that your rights are not being respected, you can submit a complaint to the competent supervisory authority. To find out more about the management of your data and your rights, please refer to the site's personal data and tracker charter.