Skip to content

Ověřeno: Nové letecké palivo snižuje emise CO2 o tři tuny

Zajímavý zážitek prožili cestující během letu z Nice do Paříže. Letadlo pohánělo palivo, které z 30 % tvořily obnovitelné zdroje.

Cisterna s udržitelným palivem TotalEnergies doplňující nádrž dopravního letadla

 

Let společnosti Air France 6235, který odstartoval 1. října v 18:30 z letiště Nice Côte d'Azur a mířil na letiště Orly v Paříži, byl výjimečným momentem v rámci snahy o karbonizaci letecké dopravy.

V nádrži letadla kolovalo speciální palivo od TotalEnergies s 30% podílem udržitelných zdrojů.

Z čeho bylo udržitelné palivo vyrobeno?

Biopalivo pro tento let vzniklo z použitých kuchyňských olejů – odpadu a zbytků generovaných oběhovým hospodářstvím. Společnost TotalEnergies vyrobila palivo ve své biorafinerii v La (Bouches-du-Rhône) a v závodě v Oudalle (Seine-Maritime).

Použití šetrného paliva přineslo snížení emisí CO2 o 3 tuny.

Mimořádný let se uskutečnil v rámci mezinárodního festivalu Nice Transition Days, oslavujícího ekologické inovace, a ekonomické konference Transition Forum, jejímž cílem je urychlit přechod k nízkouhlíkové budoucnosti.

Jaká je budoucnost udržitelného leteckého paliva?

Let z Nice do Paříže byl dalším krokem společností Air France a TotalEnergies směrem k podpoře a rozvoji výroby udržitelného leteckého paliva, což je nezbytnou podmínkou pro jeho celosvětové rozšíření na letištích.

 

Zástupci TotalEnergies a Air France před letadlem na letišti Nice ve Francii

(Zdroj: Aeroport Nice)

Naše udržitelné letecké palivo (SAF – Sustainable Aviation Fuel) je okamžitě dostupná možnost k výraznému snížení CO2 v letecké dopravě. V celém svém životním cyklu produkuje v průměru o 80 % méně CO2. Lze jej bez jakýchkoli úprav vpravit do stávající skladovací a distribuční infrastruktury, letadel a motorů.

Skupina TotalEnergies zásobuje kvalitními leteckými palivy a mazivy letecké společnosti, armádu, letecký průmysl a také vlastníky malých sportovních letadel a ultralightů. Nabízíme rovněž velkoobchodní prodej leteckých paliv a maziv na ostatní letiště či jiným subjektům.

Podívejte se na naši nabídku leteckého paliva, petroleje, benzinu a maziv.

Sdílet na FacebookSdílet na Facebook

Registrujte se k odběru NEWSLETTERU!

A získejte to nejzajímavější ze světa TotalEnergies

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Všechny informace o ochraně osobních údajů najdete na stránce Zásady správy osobních údajů.

As part of the website and in accordance with the regulations on the protection of personal data, TotalEnergies, as data controller, processes your personal data such as your email address for the purpose of sending you our newsletter on the basis of our legitimate interest. Your data is kept for the duration of your subscription to our newsletter. In order to carry out the processing mentioned above, the data collected is only accessible to the site administrator and IT service providers. In accordance with the regulations in force, you have the right to access, rectify, delete your data, post-mortem directives and may also request the limitation of the processing. You also have the right to exercise your rights and ask us about the processing of your personal data by contacting [email protected] If, after contacting us, you feel that your rights are not being respected, you can submit a complaint to the competent supervisory authority. To find out more about the management of your data and your rights, please refer to the site's personal data and tracker charter.