Skip to content

Bezpečnost je naší prioritou. V našich rozličných profesích se vyskytují rizika nejrůznější povahy. Naší společnou povinností tedy je chránit každého jednotlivce na jeho pracovišti.

Abychom dokázali snadno zvládnout rizika specifická pro jednotlivé činnosti, byla na základě zkušeností stanovena základní pravidla. Týkají se situací, s nimiž se v místech těžby, výroby, rafinace, v chemických závodech, při distribuci, zásobování, skladování a přepravě setkáváme nejčastěji.

Respektování těchto pravidel je klíčovým prvkem prevence nehod ve společnosti TotalEnergies a u našich dodavatelů.

Registrujte se k odběru NEWSLETTERU!

A získejte to nejzajímavější ze světa TotalEnergies

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Všechny informace o ochraně osobních údajů najdete na stránce Zásady správy osobních údajů.

As part of the website and in accordance with the regulations on the protection of personal data, TotalEnergies, as data controller, processes your personal data such as your email address for the purpose of sending you our newsletter on the basis of our legitimate interest. Your data is kept for the duration of your subscription to our newsletter. In order to carry out the processing mentioned above, the data collected is only accessible to the site administrator and IT service providers. In accordance with the regulations in force, you have the right to access, rectify, delete your data, post-mortem directives and may also request the limitation of the processing. You also have the right to exercise your rights and ask us about the processing of your personal data by contacting [email protected] If, after contacting us, you feel that your rights are not being respected, you can submit a complaint to the competent supervisory authority. To find out more about the management of your data and your rights, please refer to the site's personal data and tracker charter.