Skip to content

Společnost TotalEnergies Lubrifiants nabízí přední a nadčasové technologie na bázi kalcium-sulfonátového komplexu vyvinuté v úzké spolupráci s významnými výrobci zařízení. Vysoký výkon maziv CERAN vyplývá z patentovaného výrobního procesu. Ten zajišťuje specifickou trojrozměrnou morfologii plastických maziv CERAN.

To nejdůležitější o mazivu Ceran

Ceran je plastické mazivo na bázi kalcia – sulfonátového komplexu odolné vodě a extrémnímu zatížení.​ Toto vice účelové plastické mazivo je doporučené pro těžké provozní podmínky, kde se objevuje vysoké zatížení včetně rázů, prašného či vlhkého prostředí nebo vysokých teplot.
Mazivo CERAN je vhodné pro mazání všech mechanismů a součástí s vysokým zatížením, rázy a provozními podmínkami, kde je mazivo v častém kontaktu s vodou (díky zesíleným antikorozivním schopnostem si poradí i v prostředí se slanou nebo znečištěnou vodou). Díky vysokého výkonu dokazujeme v celosvětovém měřítku, že technologie CERAN významně snižuje celkové náklady (TCO), např. snížením počtu poruch ložisek, snížením spotřeby maziva i snížením nutnosti údržby a prostojů strojního vybavení​. Bez jakýchkoliv aditiv poskytují maziva CERAN vynikající ochranu proti vysokým tlakům, kovovému otěru a korozi, a to díky své speciální morfologii. V případě kontaminace vodou je CERAN schopen absorbovat až 30-40 % vody beze změny konzistence nebo výkonu. Díky této výjimečné vlastnosti jsou plastická maziva CERAN nejlepší volbou v aplikacích, kde je přítomnost vody nevyhnutelná, například v ocelářském, papírenském a těžebním průmyslu.​

 


Jaké výhody vám Ceran nabízí?

 • Odolnost vůči velkému zatížení a změnám teplot
 • Ochrana proti opotřebení a korozi
 • Významné snížení počtu servisních odstávek strojního zařízení
 • Snížení rizika poškození zařízení
 • Vysoká mechanická a smyková stabilita
 • Velmi dobrá výkonnost při vysokých a nízkých teplotách
 • Snadná čerpatelnost
 • Velká oxidační stabilita a odolnost vůči vymývání

Ceran - unikátní produkt, který je:

 • JEDINEČNÝ: Patentovaný výrobní proces zajišťující přeměnu na krystalický kalcit, který je základem micely velikosti nanočástice. Ta je klíčová pro zajištění jedinečných vlastností plastických maziv CERAN.
 • VŠE V JEDNOM: CERAN je nejlepší volbou pro mazání v náročných podmínkách, kde je voda všudypřítomná, a také při vysokém zatížení a vysokých teplotách, jako např. v ocelářském, papírenském a důlním průmyslu.
 • ÚSPORNÝ: Celosvětové reference dokazují, že patentovaná technologie CERAN výrazně snižuje celkové náklady spojené s vlastnictvím (TCO).Na požádání můžeme poskytnout výpočet TCO podle vašich potřeb.
 • ÚČINNÝ: Vysoký výkon vede k minimální spotřebě maziv, nižším nárokům na údržbu a delší životnosti ložisek. Méně odstávek vede k vyšší produktivitě.
 • ODOLNÝ A SPOLEHLIVÝ: Informace o uhlíkové stopě plastických maziv CERAN lze získat pomocí speciální kalkulačky ověřené společností VERITAS. Technologie CERAN výrazně snižuje globální CO2 stopu vašich činností. Požádejte o úsporu CO2 na míru vašich potřeb!

eco-TIP: Věděli jste, že...?

Plastická maziva TOTAL CERAN neobsahují žádné těžké kovy ani komponenty škodlivé přírodě. Naše maziva jdou ruku v ruce s naší ambicí snižovat uhlíkovou stopu a být maximálně šetrní k životnímu prostředí. Maziva Ceran tedy pomáhají vám a šetří přírodu.

Registrujte se k odběru NEWSLETTERU!

A získejte to nejzajímavější ze světa TotalEnergies

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Chci se přihlásit k odebírání Newsletteru a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů. Z odebírání Newsletteru je možné se kdykoliv odhlásit zde, anebo prostřednictvím odkazu v zaslaném newsletteru.