Skip to content

Asfalt Azalt AP® se zvýšenou přilnavostí proti účinkům vody

Rádi bychom vás informovali o projektu společnosti TotalEnergies, týkající se silničních asfaltů aditivovaných přilnavostní přísadou.

Připravili jsme v rámci propagace tohoto technického řešení projekt pro podporu dodávek silničních asfaltů do kterých je blendováno přilnavostní aditivum v podmínkách in-line výroby.

Na  základě výsledků z laboratoří společnosti TotalEnergies jsme přesvědčeni, že optimální zamíchání  aditiva do směsi s pojivem je zásadní pro zvýšení přilnavosti ke kamenivu.

Asfaltová směs je složena z kameniva a přibližně 4 – 7 % asfaltového pojiva, jehož vlastnosti jsou pro chování a životní cyklus vozovky rozhodující. Velmi významnou vlastností asfaltového pojiva je adheze, tzn. přilnavost k povrchu kameniva. Zlepšení adhezních vlastnostní asfaltového pojiva aditivací přilnavostní přísadou zajistí lepší odolnost vůči negativním vlivům vody na vozovku.
Přítomnost vody ve vozovce způsobuje odloučení asfaltového pojiva od kameniva vedoucí ke vzniku např. trhlin a deformací.

Adhezní promotéry jsou kationické povrchově aktivní látky, jejichž molekuly se svým kladně nabitým hydrofilním koncem navážou na záporně nabitá centra povrchu kameniva a svou hydrofobní a oleofilní uhlovodíkovou částí molekuly ukotví v asfaltovém pojivu. Přilnavostní přísada slouží tedy jako most či lepidlo mezi asfaltovým pojivem a kamenivem, čímž dochází ke zvýšení odolnosti proti pronikání vody a jejím negativním účinkům.

Na  základě výsledků z laboratoří společnosti TotalEnergies jsme přesvědčeni, že optimální zamíchání  aditiva do směsi s pojivem je zásadní pro zvýšení přilnavosti ke kamenivu. Do silničního asfaltového pojiva je přilnavostní aditivum intenzivnězamícháno v podmínkách in-line výroby.

Výhody dodávek již aditivovaného pojiva

  • Intenzivní zapracování aditiva výrazné zvýší přilnavost na všech styčných plochách asfaltu a kameniva 
  • Žádné technické úpravy zařízení na obalovně
  • Zlepšení interní logistiky  - žádná manipulace a skladování přísad 
  • Snížení celkových nákladů a zvýšení efektivnosti využití zařízení na obalovnách 

Aditivované asfaltové pojiva Azalt AP®  jsou určená pro použití v obrusných, ložných a podkladních vrstvách hutněných směsí, pro lité asfalty a pro vodohospodářské stavby. Tyto asfalty nabízíme v gradacích Azalt 30/45 AP, Azalt 35/50 AP, Azalt 50/70 AP a Azalt 70/100 AP.

V případě zájmu se nám prosím ozvěte – rádi dodáme vzorek ve velikosti 0,5 – 50 kg a zašleme další podklady. Kompletní řada silničních asfaltů Azalt AP® odpovídá požadavkům normy pro silniční asfalty EN 12591.

Srovnání asfaltového pojiva Azalt AP s ostatními přísadami asfaltu

Registrujte se k odběru NEWSLETTERU!

A získejte to nejzajímavější ze světa TotalEnergies

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Všechny informace o ochraně osobních údajů najdete na stránce Zásady správy osobních údajů.

As part of the website and in accordance with the regulations on the protection of personal data, TotalEnergies, as data controller, processes your personal data such as your email address for the purpose of sending you our newsletter on the basis of our legitimate interest. Your data is kept for the duration of your subscription to our newsletter. In order to carry out the processing mentioned above, the data collected is only accessible to the site administrator and IT service providers. In accordance with the regulations in force, you have the right to access, rectify, delete your data, post-mortem directives and may also request the limitation of the processing. You also have the right to exercise your rights and ask us about the processing of your personal data by contacting [email protected] If, after contacting us, you feel that your rights are not being respected, you can submit a complaint to the competent supervisory authority. To find out more about the management of your data and your rights, please refer to the site's personal data and tracker charter.