Skip to content

Asfalt Azalt AP® se zvýšenou přilnavostí proti účinkům vody

Rádi bychom vás informovali o projektu společnosti TotalEnergies, týkající se silničních asfaltů aditivovaných přilnavostní přísadou.

Připravili jsme v rámci propagace tohoto technického řešení projekt pro podporu dodávek silničních asfaltů do kterých je blendováno přilnavostní aditivum v podmínkách in-line výroby.

Na  základě výsledků z laboratoří společnosti TotalEnergies jsme přesvědčeni, že optimální zamíchání  aditiva do směsi s pojivem je zásadní pro zvýšení přilnavosti ke kamenivu.

Asfaltová směs je složena z kameniva a přibližně 4 – 7 % asfaltového pojiva, jehož vlastnosti jsou pro chování a životní cyklus vozovky rozhodující. Velmi významnou vlastností asfaltového pojiva je adheze, tzn. přilnavost k povrchu kameniva. Zlepšení adhezních vlastnostní asfaltového pojiva aditivací přilnavostní přísadou zajistí lepší odolnost vůči negativním vlivům vody na vozovku.
Přítomnost vody ve vozovce způsobuje odloučení asfaltového pojiva od kameniva vedoucí ke vzniku např. trhlin a deformací.

Adhezní promotéry jsou kationické povrchově aktivní látky, jejichž molekuly se svým kladně nabitým hydrofilním koncem navážou na záporně nabitá centra povrchu kameniva a svou hydrofobní a oleofilní uhlovodíkovou částí molekuly ukotví v asfaltovém pojivu. Přilnavostní přísada slouží tedy jako most či lepidlo mezi asfaltovým pojivem a kamenivem, čímž dochází ke zvýšení odolnosti proti pronikání vody a jejím negativním účinkům.

Na  základě výsledků z laboratoří společnosti TotalEnergies jsme přesvědčeni, že optimální zamíchání  aditiva do směsi s pojivem je zásadní pro zvýšení přilnavosti ke kamenivu. Do silničního asfaltového pojiva je přilnavostní aditivum intenzivnězamícháno v podmínkách in-line výroby.

Výhody dodávek již aditivovaného pojiva

  • Intenzivní zapracování aditiva výrazné zvýší přilnavost na všech styčných plochách asfaltu a kameniva 
  • Žádné technické úpravy zařízení na obalovně
  • Zlepšení interní logistiky  - žádná manipulace a skladování přísad 
  • Snížení celkových nákladů a zvýšení efektivnosti využití zařízení na obalovnách 

Aditivované asfaltové pojiva Azalt AP®  jsou určená pro použití v obrusných, ložných a podkladních vrstvách hutněných směsí, pro lité asfalty a pro vodohospodářské stavby. Tyto asfalty nabízíme v gradacích Azalt 30/45 AP, Azalt 35/50 AP, Azalt 50/70 AP a Azalt 70/100 AP.

V případě zájmu se nám prosím ozvěte – rádi dodáme vzorek ve velikosti 0,5 – 50 kg a zašleme další podklady. Kompletní řada silničních asfaltů Azalt AP® odpovídá požadavkům normy pro silniční asfalty EN 12591.

Srovnání asfaltového pojiva Azalt AP s ostatními p?ísadami asfaltu

Registrujte se k odběru NEWSLETTERU!

A získejte to nejzajímavější ze světa TotalEnergies

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Chci se přihlásit k odebírání Newsletteru a potvrzuji, že jsem se seznámil/a se Zásadami ochrany osobních údajů. Z odebírání Newsletteru je možné se kdykoliv odhlásit zde, anebo prostřednictvím odkazu v zaslaném newsletteru.