Skip to content

Testy našich motorových olejů 2022: recenze, srovnání, zkušenosti

Vybíráte motorový olej do auta? Podívejte se na výsledky srovnávacích testů od nezávislých testerů a na hodnocení zákazníků. Jak dopadla maziva TotalEnergies?

Zákazník vybírá v obchodě motorové oleje

V České republice jsou nejpoužívanější motorové oleje, které mají viskozitní rozsah SAE 5W-40 a 5W-30 (norma udávající tekutost při nízkých a vysokých teplotách). A právě na maziva s těmito viskozitními rozsahy se zaměříme.

Jak uspěli naši reprezentanti Quartz 9000 Energy a Quartz Ineo ve srovnání s jinými značkami, jako je Castrol, Liqui Moly, Mobil, Motul, Petronas, Ravenol, Repsol, Shell, Valvoline a další?

Recenze olejů Quartz 9000 s viskozitou 5W-40

Test v Německu: zlatá medaile

Německý portál MeisterBob.de analyzoval 25 motorových olejů. Celkovým vítězem a obecně nejlepším motorovým olejem vyhlásili mazivo Quartz 9000 Energy 5W-40.

Autoři upozorňují, že při nákupu bychom měli zohlednit především viskozitní rozsah, použití pro benzinový nebo dieselový agregát, přítomnost FAP filtru, OEM specifikaci, kvalitu a objem oleje. Vyšší cena přitom nemusí znamenat lepší volbu.

Etiketa motorového oleje Quartz 9000

„Motorový olej Quartz 9000 Energy je vhodný pro sportovně založené řidiče. Udržuje motor čistý a tím prodlužuje jeho životnost. Není určen pro vozidla vybavená filtry pevných částic.“

 

Test ve Francii: nejlepší motorový olej v roce 2022

Francouzský server Meilleurtest.fr publikoval srovnání šesti nejlepších motorových olejů. Quartz 9000 Energy 5W-40 byl vyhodnocen jako nejlepší motorový olej s osmi body z deseti.

„Motorový olej Quartz 9000 je vynikající volbou pro optimální čistotu motoru. Je možné ho použít pro benzinové i naftové motory. Tento motorový olej byl vyvinut také pro dodávky a užitková vozidla, které nejsou vybaveny filtry pevných částic.“

 

Srovnání v České republice: umístění mezi nejlepšími

Nezávislí testeři webu Portál Řidiče.cz vybrali Quartz 9000 5W-40 mezi pět doporučených motorových olejů.

„Uživatelé na něm oceňují skvělé vlastnosti při extrémních teplotách. Nevadí mu studené starty v zimním období ani parné letní dny. Velkým pozitivem je skvělá cena, která odpovídá solidnímu výkonu. Ten umocňuje účinnost při vyšší zátěži. Spotřebitelé si chválí dlouhou životnost a cenu.“

Mezi nejlepšími se náš produkt Quartz 9000 Energy 5W-40 umístil také na webu Rankito.cz. Recenze uvádí dobré vlastnosti v nízkých i vysokých teplotách, při vyšší zátěži a také velmi dobrou cenu.

„Tento poctivý čistě syntetický olej zaručuje skvělou stabilitu. Výborně se osvědčí při studeném startu v nízkých teplotách. Stejně dobré vlastnosti poskytne ale i v létě, kdy se rtuť teploměru šplhá nesnesitelně vysoko.“

 

Co říkají zákazníci?

Oblíbenost oleje Quartz 9000 5W-40 potvrzují také názory a recenze zákazníků v nezávislých srovnávačích produktů. Na Heureka.cz naleznete momentálně téměř 600 hodnocení s průměrným skóre 96%. Stejně olej hodnotí uživatelé ve 100 recenzích na Zboží.cz.

Vybíráme pár zajímavých názorů na motorový olej Quartz 9000 5W-40:

 • „Osvědčený olej, roky používaný.“
 • „Ověřená kvalita za přijatelnou cenu.“
 • „Levnější než konkurence a kvalitativně shodný, s lepší absorpcí kalu v motoru.“
 • „Kvalitní olej za dobrou cenu.“
 • „Cenově výhodný prémiový olej.“
 • „Kupuji tento olej už řadu let, mám najeto statisíce kilometrů a vše naprosto v pořádku.“
 • „Osvědčená kvalita za rozumnou cenu. Splňuje všechny potřebné normy.“
 • „Jiný už nechci – za mnoho let používání se osvědčil a vyplatil...“

Recenze olejů Quartz Ineo s viskozitou 5W-30

Test v Polsku: stříbrná medaile

Polský web SwiatMotoryzacji.com hodnotil osm produktů v kategorii 5W-30. Na druhém místě se umístil motorový olej Quartz Ineo ECS 5W-30.

„Quartz Ineo ECS 5W-30 je syntetické mazivo s unikátním aditivačním balíčkem, který chrání motor před opotřebením, zbavuje ho zbytkových nečistot a zabraňuje usazování kalů. Tento olej je vhodný pro benzinové a naftové motory včetně vozidel vybavených filtrem pevných částic nebo SCR katalyzátorem. Je doporučen zejména provozy Peugeot a Citroën.“

Etiketa motorového oleje Quartz Ineo

Testy v Německu: tři bronzové medaile

Třetí místa obsadily oleje řady Quartz Ineo v žebříčcích tří německých webů: 10toptest.de, Vergleich.org, Garagen-Rostock.de.

„Výrobce motorového oleje Quartz Ineo Longlife 5W-30 a 0W-30 inzeruje zlepšení účinku filtru pevných částic. To se v testu potvrdilo, i když rozdíl oproti jiným motorovým olejům v dané cenové kategorii byl jen nepatrný. Motorový olej v zásadě nemá téměř žádné slabiny a je zajímavý i z hlediska ceny,“hodnotí první jmenovaný web.

Druhý z uvedených webů vidí produkt Quartz Ineo ECS 5W-30 jako dobrou volbu za dobrou cenu. Posledně jmenovaný web u produktové varianty Quartz Ineo MC3 5W-30 kvituje nízkou cenu, vhodnost i pro vozidla vybavená FAP filtrem a SCR katalyzátorem a stejně tak i prodloužený výměnný interval. Rovněž je zmíněn nízký obsah fosforu a síry.

 

Co říkají zákazníci?

Řada motorových olejů Quartz Ineo je oceňována také zákazníky ve srovnávačích produktů. Na Heureka.cz například pro produktovou variantu ECS 5W-30 nalezneme nyní skoro 1 000 hodnocení a skóre 97 %. Na Zboží.cz má produkt výsledek 94 % ze 144 hodnocení.

Vybíráme pár zajímavých názorů na Quartz Ineo ECS:

 • „Prostě kvalitní olej. Tichý chod motoru, malá spotřeba. Není drahý.“
 • „Výborná viskozita, používám dlouhodobě v autě Peugeot, výborná cena.“
 • „Kvalitní olej pro motory s filtrem pevných částic.“
 • „Motor má hladký a lehký chod, neboť je to olej lehkoběžný. Produkt používám devět let.“
 • „Nízký obsah síry... Já to nepoznám, ale katalyzátor ano :-)“
 • „Tichý chod, okamžitě klesla spotřeba, doporučený olej pro můj vůz.“
 • „Kvalitní motorový olej pro výkonné moderní dieselové motory se zvýšeným intervalem výměny (do 30 000 km).“

Shrnutí a doporučení

Jako všechny ankety a žebříčky také testy motorových olejů je třeba brát s rezervou. Výsledky vždy záleží na metodice, sledovaných parametrech i zvolených produktech. Jsme ale rádi, že motorové oleje Quartz pravidelně dostávají nejlepší známky v testech i recenzích od zákazníků. Jestli i vy máte zkušenost s našimi mazivy nebo byste se chtěli na něco zeptat, napište nám, budeme rádi.

Pokud vybíráte motorový olej, vždy se držte doporučení výrobce svého vozu. Poradit se můžete také s profesionály v autorizovaných autoservisech. Správný olej pro vaše auto, motocykl či jiný dopravní prostředek vám pomůže najít naše aplikace Mazací plán LubAdvisor. Maziva můžete zakoupit také u našich autorizovaných distributorů automobilových olejů.

 

Datum vydání: 20. 4. 2022

Sdílet na FacebookSdílet na Facebook

Registrujte se k odběru NEWSLETTERU!

A získejte to nejzajímavější ze světa TotalEnergies

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Všechny informace o ochraně osobních údajů najdete na stránce Zásady správy osobních údajů.

As part of the website and in accordance with the regulations on the protection of personal data, TotalEnergies, as data controller, processes your personal data such as your email address for the purpose of sending you our newsletter on the basis of our legitimate interest. Your data is kept for the duration of your subscription to our newsletter. In order to carry out the processing mentioned above, the data collected is only accessible to the site administrator and IT service providers. In accordance with the regulations in force, you have the right to access, rectify, delete your data, post-mortem directives and may also request the limitation of the processing. You also have the right to exercise your rights and ask us about the processing of your personal data by contacting [email protected] If, after contacting us, you feel that your rights are not being respected, you can submit a complaint to the competent supervisory authority. To find out more about the management of your data and your rights, please refer to the site's personal data and tracker charter.