Skip to content

TotalEnergies a motorsport

Ve světě motorsportu, který jede rychle vpřed, hraje Skupina TotalEnergies integrální roli! Závody představují závěrečnou zkoušku pro vývoj produktů pro automobilové spotřebitele, a proto je TotalEnergies aktivním hráčem i v motorsportech. Dodáváme závodním týmům i organizátorům produkty a služby výjimečné kvality. Tím, že dáváme naše know-how k dispozici řidičům, garantujeme optimální ochranu, spolehlivost a výkon jejich motorům. Tímto způsobem dláždí naše úsilí v oblasti výzkumu a vývoje cestu k vítězství na závodní dráze!

TotalEnergies a motorsport

TotalEnergies logo

  

Formule 1

Formule 1 (F1) jako vrchol všech motorsportů musí být aktivně zapojena do hledání čistých technologií a neustálého vylepšování. Skupina TOTAL je hrdá, že je součástí úsilí Formule 1 při obhajování její pozice jako uznávané líhně inovací.

Zapojení skupiny TOTAL do závodů F1 potvrzuje naše odhodlání vyrábět produkty ještě výkonnější. Týmy našich zaměstnanců pracujících na výzkumu a vývoji paliv a maziv usilují o to, aby předehnaly konkurenci o celé kolo!

Mistrovství světa v rallye 

Skupina TOTAL je hrdá, že dodává vysoce výkonná maziva Citroënu, a pomáhá tak jeho automobilům pravidelně vítězit v mistrovství světa v rallye (World Rally Championships – WRC). V roce 2011 získal tým Citroën-Total sedmý titul Světového výrobce (World Manufacturers), přičemž Sébastien Loeb a Daniel Elena si jako posádka zajistili titul mistrů světa již po osmé za sebou. Skupina TOTAL poskytuje motorový olej, převodový olej a kapalinu do hydraulického systému stejně jako zkušený doprovodný tým.

Naši inženýři vycházejí vstříc požadavku vyvinout mazivo, které dokáže vytvořit olejový film o tloušťce pouhých několika mikrometrů, a přesto snižuje tření tak, že výkon motoru je perfektní. Náš tým provádí časté analýzy vzorků, abychom zajistili, že vozy Citroën DS3 pro závody WRC získají z našich maziv to nejlepší, ať už ve spalujícím vedru někde na Kypru nebo při mrazivých teplotách ve Švédsku. Přestože je na každé rallye povolen pouze jediný motor, produkty světové třídy, které Skupina TOTAL dodává, jsou v jakýchkoli podmínkách pro tým Citroën-Total klíčem k úspěchu.

Rallye Dakar

Skupina TOTAL se stala významným partnerem dakarské rallye, legendární události na samé špici sportovní motopyramidy. Události, která se stala vpravdě mezinárodní.

K neuvěřitelnému dobrodružství pro lidi a pro sport, obohacenému o objevování, setkávání a nezapomenutelné situace, přispívá Skupina TOTAL svou podporou daleko za hranicemi pouhých dodávek paliva.

ELF a motorsport

ELF logo

 

Svůj zájem a vášeň pro závody a motorsporty dává ELF najevo od roku 1967. Skupina TOTAL udržuje již desítky let blízké vztahy s nejlepšími světovými výrobci motorů a převodovek. Vkládáme úsilí našeho výzkumu a vývoje do špičkového zařízení, abychom dodávali závodní oleje a maziva na míru a navržená s ohledem na prioritu tohoto odvětví: Výkon!

Díky našemu partnerství se závodními týmy mistrovství světa superbiků (World Superbike), mistrovství světa silničních motocyklů (MotoGP), světové série Renault a vytrvalostních závodů World Endurance získal ELF celosvětové renomé v nejprestižnějších automobilových soutěžích. Mnohá vítězství získaná řidiči, kteří jezdili v našich barvách, učinila ze závodních produktů ELF jedničky ve světě motorsportu.

Světová série Renault

Na setkání, které průměrně přiláká více než 100 000 diváků, soupeří o titul mladí řidiči ve čtyřech mezinárodních kategoriích (Formula Renault 3.5 Series, Eurocup Mégane Trophy, Eurocup Formula Renault 2.0 a Eurocup Clio). Chtějí tak udělat kariéru v nejvyšších motoristických soutěžích.

ELF spolupracuje s Renault Sport Technologies již mnoho let a rozvinul velice blízké vztahy na všech technických, sportovních a obchodních úrovních, mimo jiné jako oficiální dodavatel maziv pro všechny vozy. Mezinárodní příprava programu závodů je jedinečná pro svou rozmanitost, kvalitu a výběr místa na legendárních okruzích, což vytváří atraktivní ukázku toho nejlepšího z odborných znalostí a již dlouho trvajícího zájmu o motorsport ze strany společnosti Renault a značky ELF. Toto je jedinečná příležitost vidět závody a také to, co se děje v zákulisí závodní dráhy.

MotoGP / World Superbike 

Ve světě motocyklů je značka ELF synonymem pro špičkový výkon. Proto již mnoho let spoléhají mezinárodní výrobci, jako jsou HONDA nebo KAWASAKI, a týmy jako např. LCR HONDA na produkty a sponzorství od ELF při nejdůležitějších motocyklových závodech a soutěžích, zejména pokud jde o MotoGP a třídu World Superbike na mistrovství světa silničních motocyklů Grand Prix.

Na soutěži MotoGP se setkávají nejlepší motocykloví jezdci světa. Závodí na strojích s obsahem 1000 cm3 se čtyřtaktním motorem. Mistrovství MotoGP je vrcholem 18 soutěží Grand Prix pořádaných od března do listopadu.

Světový šampionát superbiků se zrodil ve Spojených státech a účastní se ho čtyřtaktní motocykly vyvinuté z komerčních strojů sériové výroby. V této třídě startovali v 80. letech 20. století Eddie Lawson, Wayne Rainey a Kevin Schwantz, ještě než se stali mistry světa na motocyklech o obsahu 500 cm3. Z iniciativy výrobců uspořádaly superbiky první mistrovství světa v roce 1988. Za posledních 20 let korunoval superbike mnohé hvězdy okruhu, například Carla Fogartyho, Scotta Russella, Johna Kocinského, Colina Edwardse, Troye Baylisse a Bena Spiese.

V roce 2012 vzniklo ještě pevnější partnerství, které podporuje oficiální týmy Kawasaki KRT v soutěži WSBK a Delta Fin ve WSS, satelitní tým Pedercini ve WSBK a SST1000, nemluvě o týmu SRC pro Endurance a FSBK.

LCR Honda

Od roku 2009 se ELF s týmem LCR Honda, který vede Lucio Cecchinello, angažuje v závodech MotoGP, zvláštní kategorii motocyklových soutěží na závodních drahách. Speciální motocykl použitý pro tyto závody vyvinuli inženýři společnosti Honda za technologického přispění týmů ELF z oddělení závodních paliv a aditiv.

Marc VDS

Jako součást série MotoGP sponzoruje Total Motorsports závodní tým Marc VDS v mistrovství Moto2, „předskokanů“ kategorie MotoGP. Přestože se v této nové kategorii závodí teprve dva roky, vždy přitahuje velký počet jezdců a slibuje při závodech velkolepou podívanou.

Registrujte se k odběru NEWSLETTERU!

A získejte to nejzajímavější ze světa TotalEnergies

OCHRANA OSOBNÍCH ÚDAJŮ

Všechny informace o ochraně osobních údajů najdete na stránce Zásady správy osobních údajů.

As part of the website and in accordance with the regulations on the protection of personal data, TotalEnergies, as data controller, processes your personal data such as your email address for the purpose of sending you our newsletter on the basis of our legitimate interest. Your data is kept for the duration of your subscription to our newsletter. In order to carry out the processing mentioned above, the data collected is only accessible to the site administrator and IT service providers. In accordance with the regulations in force, you have the right to access, rectify, delete your data, post-mortem directives and may also request the limitation of the processing. You also have the right to exercise your rights and ask us about the processing of your personal data by contacting [email protected] If, after contacting us, you feel that your rights are not being respected, you can submit a complaint to the competent supervisory authority. To find out more about the management of your data and your rights, please refer to the site's personal data and tracker charter.